Westinghouse wśród potencjalnych partnerów do konsorcjum atomowego z PGE


We wtorek Polska Grupa Energetyczna oraz amerykański koncern Westinghouse Electric Company LLC podpisały memorandum o współpracy w zakresie energetyki jądrowej.

Sesja na warszawskiej giełdzie, po tym co wczoraj wydarzyło się na Wall Street, rozpocznie się od silnej wyprzedaży. W kolejnych godzinach może jednak przyjść stabilizacja, a nawet próby odrabiania strat. Szczególnie, gdyby napłynęły pozytywne dane z amerykańskiego rynku pracy. Sentyment inwestycyjny wyraźnie się pogorszył. Spadek sprzedaży nowych domów w USA oraz wcześniejsze złe dane o nastrojach konsumentów w Ameryce mogą oznaczać, że dzisiejszy odczyt PKB w USA za 3Q'09 będzie gorszy od oczekiwań rynku. Polska zajęła w tym roku 35. miejsce w globalnym rankingu konkurencyjności przemysłu IT, uzyskując 40,8 punktów na 100 - wynika z raportu Economist Intelligence Unit, przeprowadzonego na zlecenie Business Software Alliance (BSA). To znaczy, że spadliśmy o trzy miejsca w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem, a w Unii zajmujemy trzecie miejsce od końca.Dobry wynik grupy TVN. W IV kwartale 2009 roku skonsolidowany zysk netto grupy wzrósł do 243 milionów złotych z 88 milionów w analogicznym okresie rok wcześniej. Dane są lepsze od prognozowanych przez analityków, którzy oczekiwali zysku w wysokości średnio 80,1 mln zł. Ostatnia podwyżka cen paliw w Chinach nie wystarczy, by wywołać inflację lub ograniczyć popyt ze strony potężnego rynku motoryzacyjnego w tym kraju. Oznacza to, że za sprawą wysokich marż rafinerie dalej będą pracowały pełną parą. Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od nieznacznych spadków głównych indeksów. Kolejne godziny handlu przyniosły poprawę nastrojów. O godzinie 11.30 indeks WIG20 zyskuje 0,1% i wynosi 2290pkt. Neutralnie zachowują się spółki małe i średnie. Większego wpływu na notowania nie miał lepszy od rynkowych oczekiwań odczyt dynamiki polskiego PKB za IV kwartał.

Podobnie jak w poniedziałek wtorkowa sesja na Wall Street miała zmienny przebieg, a indeksy poruszały się na zmianę nad i pod kreską. Jednak ostatecznie sesja zakończyła się umiarkowanymi zwyżkami, a indeksy S&P i Nasdaq znalazły się na najwyższych poziomach w tym roku.

Zagrożone instytucje finansowe będą mogły uzyskać pomoc państwa. Sejm w piątek przyjął większość poprawek senackich zgłoszonych do ustawy o rekapitalizacji niektórych instytucji finansowych. W trakcie dzisiejszych notowań wartość funta spada w związku z obawami inwestorów dotyczącymi plotek o napięciach wewnątrz koalicji rządzącej.

Słaby dolar przyczynił się w czwartek do wzrostu wartości głównych indeksów na Wall Street. Najwięksi spece od energetyki jądrowej na świecie starają się o wart 10 mld euro kontrakt na budowę elektrowni atomowej w Polsce - informuje "Rzeczpospolita". Trwa także wyścig gmin o jej lokalizację. Amerykański dług publiczny za 5 lat będzie już większy niż wartość całej gospodarki - prognozuje Departament Skarbu USA w raporcie, jaki złożył w Kongresie w miniony piątek. O raporcie dopiero dziś napisały media.Scores of shopping malls across Britain face a battle to survive an extended recession unless the government suspends a "toxic" tax on landlords' empty space, the retail property head of adviser DTZ said. Japan's Nikkei stock index trimmed earlier gains to dip 0.8 percent on Tuesday, with market players taking cues from fluctuations in Shanghai shares after Chinese equities tumbled the previous day. W strefie euro ceny towarów konsumpcyjnych wciąż spadają. Wskaźnik inflacji, liczony dla 16 krajów posługujących się wspólna europejską walutą, wyniósł w sierpniu -0,2 procent - podał wstępne dane Eurostat. Oznacza to deflację.

Zapisałeś się na Tauron? Zobacz, ile dostaniesz


Od chwili ogłoszenia ostatecznej ceny akcji spółki Tauron wiadomo, że chętnych na nie było sporo więcej, niż samych papierów do kupienia - i konieczne będzie dokonanie redukcji. Stanie się tak pomimo zwiększenia przez skarb państwa puli akcji przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych.

Ręce precz od OFE


Jeśli Jacek Rostowski, minister finansów, i Jolanta Fedak, minister pracy, przeforsują ideę przesunięcia części składki z OFE do ZUS, to naraża się społeczeństwu. Taki wniosek płynie z badania opinii publicznej, które na zlecenie "Pulsu Biznesu" przeprowadziła grupa IQS.

Chcesz ulgę? Udowodnij, że masz dziecko


Sezon rozliczeń dopiero się rozpoczął, a już podatnicy są wzywani do przedstawienia dowodów, że są uprawnieni do korzystania z ulgi na dzieci - pisze "Rzeczpospolita".

USA: na deficyt budżetowy - ponadpartyjna komisja


Prezydent USA Barack Obama powołał specjalną dwupartyjną komisję, której zadaniem ma być doprowadzenie do redukcji rosnącego stale deficytu budżetowego.

WIG20 wzrósł o 1,36 proc. i wyniósł 2473,50 pkt


WIG20 na zamknięciu sesji w poniedziałek wzrósł o 1,36 proc. i wyniósł 2473,50 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 178 spółek, 126 spadł, 47 nie zmienił się. Akcjami 4 spółek nie handlowano.

fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, w środku ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszystek prawdopodobnie zestawić zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na

druk kalendarzy

najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły także stale na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice oraz kalendarze książkowe. Jakikolwiek być może zestawić zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza biznes od momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny dodatkowo furt na epoka. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice