Euro traci przed spotkaniem


Niewiele czasu trwała radość, z uchwalenia planu pomocowego dla Grecji. Od kilku dni inwestorzy martwią się o dalszy jego rozwój. Obawy nasiliły się wczoraj, gdyż na środę zaplanowane jest spotkanie przedstawicieli MFW i Grecji.

Nasze straty są niewielkie - mówi prezes spółki Tauron i zapewnia, że powódź nie wpłynie w żaden sposób na planowany debiut firmy na warszawskiej giełdzie. Zaś minister skarbu państwa spodziewa się dużego zainteresowania inwestorów ofertą - zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Czteroprocentowe spadki indeksów na Wall Street, ponad dwuprocentowe w Japonii, indeks zmienności VIX najwyżej od marca 2009 roku, dolar po blisko 3,30 PLN. Europejczycy przenoszą pieniądze do Szwajcarii. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) podtrzymała prognozę napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) do Polski w 2009 r. na ok. 7 mld euro, wynika ze środowej informacji dyrektora departamentu informacji gospodarczej Agaty Mężyńskiej."New York Times" pisze we wtorek w obszernym artykule na pierwszej stronie o ryzyku politycznego wykorzystywania przez Rosję planowanych gazociągów North Stream i South Stream, którymi gaz ma popłynąć do Europy Zachodniej z pominięciem krajów Europy Wschodniej. General Motors rozważa obecnie, czy nie powinien jednak zachować Opla i Vauxhalla - pisze we wtorek "Wall Street Journal", nazywając to strategicznym zwrotem, który nasuwa nowe pytania o kierunek, w jakim chce pójść ten borykający się z kłopotami producent samochodów i który komplikuje sytuację rządom Niemiec i Rosji. Wtorkowy poranek przynosi zdecydowane umocnienie wspólnej waluty w relacji do dolara. O godzinie 9:16 kurs EUR/USD testował poziom 1,3687 dolara wobec 1,3626 o godzinie 8-ej i wobec wczorajszego zamknięcia 1,36 dolara.

W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. Wiele osób przebywających na zwolnieniach lekarskich lub będących czasowo niezdolnymi do pracy, w rzeczywistości może pracować - wynika z kontroli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przeprowadzonych. Między sierpniem a listopadem z tego powodu ZUS cofnął świadczenia co ósmej kontrolowanej osobie. Obecnie potrzeba ustabilizowania stóp procentowych, a kwestią potencjalnych podwyżek zajmie się dopiero RPP nowej kadencji - ocenia Dariusz Filar, członek Rady Polityki Pieniężnej.

15 mln zł kary nałożyła na Telekomunikację Polską prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej za niewypełnianie obowiązków w zakresie dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej - poinformował w środę Urząd na swoich stronach internetowych. The dollar dropped on Thursday after government data showed the U.S. economy expanded in the third quarter, its first quarterly growth in more than a year, eroding the greenback's safe-haven allure. Moc przyszłych farm wiatrowych, które potencjalni inwestorzy chcieliby przyłączyć do krajowego systemu energetycznego, ponad dwukrotnie przewyższa obecną moc samego systemu - podała w środę wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska.Na warszawskiej giełdzie, podobnie jak na światowych rynkach, utrzymują się popytowe nastroje. Wczorajszy wzrost indeksów WIG20 i WIG o prawie 1 proc., do odpowiednio 2575,36 pkt. oraz 43562,01 pkt., i nowe rekordy ponad rocznej hossy, doskonale to ilustrują. Szczególnie, że humorów inwestorom nie zdołały popsuć ani rosnące w pierwszych dniach kwietnia rynkowe stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych. Ani też powrót obaw związany z problemami zadłużonej Grecji, co wczoraj przełożyło się na... To nie właściciele stacji benzynowych "chrzczą" paliwo, a za jego złą jakość odpowiedzialność ponoszą producenci i hurtownicy, którzy nauczyli się sprytnie unikać kontroli inspektorów handlowych. Oferowane przez nich produkty są na granicy dopuszczalnej jakości - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Zakończyło się przyjmowanie aplikacji na stanowisko prezesa i członków zarządu warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych - informuje "Rzeczpospolita".

TK: nowelizacja ustawy o transporcie kolejowym zgodna z konstytucją


Nowelizacja ustawy o transporcie kolejowym z czerwca 2009 jest zgodna z konstytucją - zdecydował w czwartek Trybunał Konstytucyjny. Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta i zacznie obowiązywać w przyszłym roku. Nowela reguluje dostęp do polskiego rynku zagranicznych przewoźników kolejowych i określa nowe prawa dla pasażerów.

Fedak: Bezrobocie będzie większe


Należy się spodziewać, że jesienią bezrobocie wzrośnie, jednak na koniec roku nie powinno przekroczyć 12,5 proc. - uważa minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak.

Magna o krok od Opla


Konsorcjum kanadyjsko-austriackiej Magny i rosyjskiego Sbierbanku oraz zarząd General Motors są coraz bliżej porozumienia w sprawie kupna Opla. Firmy zgodziły się już co do ogólnych zasad transakcji - i pozostaje im tylko podpisać umowę. Magna i Sbierbank mają przejąć 55 procent udziałów w niemieckiej marce GM.

WIG20 wzrósł o 0,85 proc. i wyniósł 2333,97 pkt


WIG20 na zamknięciu sesji w piątek wzrósł o 0,85 proc. i wyniósł 2333,97 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 170 spółek, 126 spadł, 51 nie zmienił się. Akcjami 7 spółek nie handlowano.

BZ WBK TFI chce do funduszu nieruchomości zebrać 200 mln zł


BZ WBK TFI w drugiej subskrypcji funduszu nieruchomości chce zebrać od inwestorów 200 mln zł. Przedstawiciele towarzystwa uważają, że na rynku nieruchomości będzie następować poprawa, a najlepsze okazje inwestycyjne znajdują się w mniejszych miastach - poinformowano na konferencji prasowej BZ WBK TFI.

fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, w środku ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Wszystek prawdopodobnie zestawić zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na

druk kalendarzy

najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły także stale na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice oraz kalendarze książkowe. Jakikolwiek być może zestawić zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza biznes od momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny dodatkowo furt na epoka. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice